Bayan Mikro / Keratin Kaynak

Birçok güzellik merkezinde kadınlar için bayan mikro kaynak, bayan keratin bakımları, bayan saç tasarımları ve bayan saç boyama gibi işlemler yapılmaktadır. Bu işlemler bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde sonuçları çok kötü olabilir.

Bayan mikro kaynak saç profesyoneller arasında saç uzatma yöntemi olarak tarif edilmektedir. Bütün saç tipleri fark etmeksizin uzun veya kısa saçlar için de bu yöntem uygulanabilmektedir. Bu yöntemi birçok profesyonel kimyasal işlemlerden ötürü zarar gören yanan saçlar için uygulamaktadır.

Mikro kaynak saç yöntemi ile saçların sağlıklı ve doğal bir şekilde uzatılması amaçlanmaktadır. Mikro kaynak saç yöntemi ile saçlar zarar görmeden uzar.

Bu işlemlerde saçlarının zarar görmeden sağlıklı bir şekilde uygulaması yapılır. Mikro kaynak saç yöntemlerinde gerçek kişilerin saçlarından kaynaklar hazırlandığı için yapay bir görüntü de oluşmaz.

Bu saçlar gramajı farklı tutamlar da belirlenerek kişinin saçına monte edilir. Tutamları ve gramajları az olduğu için dışarıdan bakıldığında mikro kaynak işleminin yapıldığı belli olmaz.

Mikro kaynak saç yöntemi ile saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzar. Ayrıca bu işlem sonrası saçlarınızı kolaylıkla tarayabilir. Fön maşa gibi işlemlerde uygulayabilirsiniz. Bu işlem gerçek saçlardan yapıldığı için sıcak yerlerde erime gerçekleştirmezler, bu saçlar gerçek saç olduğu için kendi saçını da zarar vermez. Özellikle bu işlemler kişiye özel yapıldığı için sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşir.

Bayan mikro kaynak saç işlemlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır.

 Gelin bu çeşitlere birlikte bakalım;

Silikon kaynak işleminde saçları yapıştırmak için silikon yapıştırıcılar kullanmaktadır. Bu en eski işlemlerden biridir. Çok sağlıksız bir işlem olduğu için kuaförlerde müşteriler de bu işlemi tercih etmezler.

Boncuk kaynak işlemi küçük boncuklar halinde saçları tutam tutam saçlara sabitleyen bir işlemdir. Bu işlem sırasında saçlar ciddi derecede zarar görebilir veya kopabilir. Bu da çok riskli bir işlem olduğu için birçok Güzellik Merkezi bu işlemi tercih etmez.

Bayan keratin kaynak yönteminde saçlar keratin isminde bir yapıştırıcı ile saça tutturulur çok konforlu bir işlemdir. Kaynak saçlar küçük gramajlar halinde saçlar sabitlenir ve saçlarda ağırlık yaratmaz. Birçok profesyonel tarafından kullanılan bir işlemdir.

Tres kaynak çıt çıt saçların boylarının kısaltarak boncuk kaynak işlemi ile tutturulur, birçok kuaförün tercih ettiği bir işlemdir.

Bant kaynak işleminde bir bant yüzüne dizili olan saçları başka bir bant kullanılarak müşterinin saçına uygulanan bir işlemdir. Kullanımı pek kolay değildir. Bu sebeple birçok kuaför bu işlemi uygulamayı tercih etmez.

1
2
3

Copyright © 2022 Tüm Haklarımız Saklıdır.